Dlaczego chce założyć pasiekę i hodować pszczoły ( i prowadzić blog)?

Otóż mimo że mieszkam i wychowałem się w mieście (Radom) zawsze chciałem (no właściwie to zawsze od momentu w którym poważnie zacząłem się zastanawiać jak chce żyć) mieszkać w domu otoczonym ogrodem, gdzie będę mógł uprawiać własne warzywa i owoce – od takie marzenie :) . Gdzieś w pewny momencie w moich marzeniach obok tego ogródka i drzew owocowych pojawiły się ule z pszczołami – bo przecież mieć własny miód to jest super sprawa! Już nie wspominając o tym jaki pozytywny wpływ na środowisko mają pszczoły – ale o tym też kiedyś napiszę – zresztą kto jest trochę zorientowany w temacie ten wie.

Miało być tak wybuduje dom, posadzę drzewa, spłodzę syna i będę hodował warzywa, owoce i pszczoły. Jak wiadomo w życiu nie da się zaplanować wszystkiego na 100% więc sekwencja zdarzeń w rzeczywistości wygląda tak że na razie udało mi się spłodzić syna (Adaś :) ). Z budową domu będzie już trudniej (wiadomo… kasa misiu kasa), a z warzyw i owoców to sadzę czasami rzeżuchę w mieszkaniu :) . Więc postanowiłem że zacznę hodować pszczoły i reszta planu może jakoś pójdzie do przodu 😉 .

A jak już postanowiłem że zacznę te pszczoły hodować to postanowiłem że opisze to w blogu żeby inni mieli łatwiejszy start. I wyszło że moja mała własna pasieka to będzie taka pszczela manufaktura :) , ze stroną internetową – Pszczelamanufaktura.pl – gdzie Ty Drogi Internauto dowiesz się jak zakładać i prowadzić pasiekę. A może nawet dzięki temu Ty kiedyś zapragniesz mieć miodek wyprodukowany przez własne pszczoły we własnym ogrodzie i tego właśnie wam życzę :)

A na deser najpopularniejsza pszczółka na świecie – Pszczółka MajaZbigniew Wodecki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *