O stronie

Witam na stronie o mojej pszczelej manufakturze :)

– Pszczoła miodna (Apis mellifera) – gatunek owada. Pszczoły miodne zbierają nektar
i pyłek kwiatów, nektar i pyłek to ich pożywienie. Do produktów pszczół miodnych należą m.in.: miód, pierzga, wosk, mleczko pszczele. Pszczoły żyją w rojach czyli rodzinach pszczelich,  rodzina pszczela ma skomplikowaną strukturę. W skład rodziny pszczelej wchodzą matka pszczela- królowa, trutnie i robotnice – które to w zależności od wieku sprawują w rodzinie różne wyspecjalizowane funkcje i  to one własnie zbierają nektar
a następnie przerabiają go na miód. 

Pszczoła

– Manufaktura –  zakład produkcyjny, w którym produkcja masowa złożonego produktu końcowego odbywa się ręcznie i oparta jest na podziale pracy: poszczególne etapy produkcji wykonywane są przez pracowników wyspecjalizowanych w ich wykonywaniu.

Mam na imię Mariusz i mam  takie marzenie żeby prowadzić swoją małą pasiekę w której będę mógł pozyskiwać od pszczółek miód dla swojej rodziny :)

Dlaczego chce wam pokazać jak sobie radzę z zakładaniem i prowadzeniem pasieki?

Myślę, wręcz jestem pewien, że każdy z nas kto posiada gdzieś kawałek miejsca (ogródek, pole, dach czy balkon w domu) może spróbować, tak jak ja, założyć małą pasiekę
i samodzielnie pozyskiwać pyszny, zdrowy miód a także inne wspaniałe pszczele produkty

Na przykładzie własnej osoby chce wam pokazać jak samemu można wyprodukować coś pysznego, ekologicznego i zdrowego czyli MIÓD :)

UWAGA – nie jestem ekspertem w dziadzinie pszczelarstwa, dopiero uczę się tego rzemiosła. Wszystko o czym piszę i co pokazuję robię w dobrej wierze ale to nie znaczy że mam rację. Jeżeli chcesz wykorzystać moje pomysły zawsze sprawdzaj, w innych źródłach, czy są one prawidłowe.

Pozdrawiam serdecznie! 

Pszczoła na chabrze